PRZEDSZKOLAKI W MEDIACH – TVP RZESZÓW

TVP3 Rzeszów 

https://rzeszow.tvp.pl/76615923/25032024-1430

Wprowadzenie zajęć z robotyki i kodowania już w przedszkolu ma ogromne znaczenie dla rozwoju najmłodszych dzieci. Daje im to szansę na eksplorację swoich umiejętności, kreatywność i rozwój logicznego myślenia od najwcześniejszych lat. Nasza szkoła nie tylko rozumie tę potrzebę, ale także aktywnie wspiera rozwój tych kompetencji poprzez zajęcia kreatywne z nauką programowania i budowania robotów. najbardziej aktywni uczniowie ze swoją pasją do robotyki mają możliwość rozwijać swój talent w Szkolnym Klubie Robotyki „Resovia Robotics”. Jeden z zespołów działających w ramach naszego klubu osiągnął wyjątkowy sukces, zdobywając tytuł Mistrza Polski w konkursie robotyki.Teraz nasi uczniowie mają możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowej arenie. W maju będą brali udział w Mistrzostwach Świata Robotów w Dallas, USA.