MISJA I WIZJA

ZAPRASZAMY DO PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 21 W RZESZOWIE.

Jeżeli poszukujecie przyjaznego miejsca, w którym Wasza Pociecha mogłaby spędzać czas bawiąc się i ucząc trafiliście doskonale! Znajdziecie tu wszelkie informacje dotyczące naszego przedszkola i przedszkolaków. Dowiecie się jak wygląda nasz dzień i jakie zajęcia dodatkowe oferuje nasza placówka. Obejrzycie zdjęcia z życia przedszkola oraz prace naszych małych twórców. Uzyskacie informacje o tym jak nas znaleźć i jak się z nami skontaktować.

Nasze przedszkole istnieje od 1 września 2007 roku. Przedszkole od 2011 roku wraz ze Szkołą Podstawową Nr 27 wchodzi w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolengo Nr 6 w Rzeszowie. Placówka znajduje się na osiedlu Paderewskiego z dala od ruchliwych ulic i miejskiego hałasu co jest naszym niewątpliwym atutem.
Jesteśmy przedszkolem o profilu artystycznym nastawionym na wszechstronny rozwój dziecka. Posiadamy bardzo dobre warunki lokalowe. Dzieci bawią się i  uczą w siedmiu salach. Są to duże, jasne, przestronne pomieszczenia wyposażone w nowe meble, zabawki oraz pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci.
Posiadamy również własny ogród przedszkolny na terenie którego znajduje się nowoczesny plac zabaw. Serdecznie zapraszamy!

JESTEŚMY PRZEDSZKOLEM ARTYSTYCZNYM NASTAWIONYM NA TWÓRCZY ROZWÓJ DZIECKA

– Moje przedszkole to mój drugi dom, bo stawia na Mnie na moje szczęśliwe dzieciństwo i na mój wszechstronny rozwój.

,,Powiedz mi, a zapomnę
pokaż, a zapamiętam
pomóż wziąć udział
a zrozumiem…” Konfucjusz

MISJA PRZEDSZKOLA

• Misją naszego przedszkola jest zapewnienie każdemu Dziecku solidnego fundamentu dla jego dalszego rozwoju, aby ciekawe świata potrafiło twórczo myśleć i działać, pełne siły i wiary we własne możliwości wkroczyło w świat szkolnych obowiązków.
  • Rozbudzamy wrażliwość Dziecka na wartości estetyczne w otoczeniu, przyrodzie i sztuce oraz rozwijamy różne formy twórczości i ekspresji słownej, plastycznej i muzycznej.
  • Pragniemy udowodnić, że w każdym Dziecku tkwi olbrzymi potencjał twórczy, który właściwie ukierunkowany może stać się podstawą do jego sukcesów.
  • Każde Dziecko ma szansę w atmosferze szacunku, bezpieczeństwa oraz akceptacji poznać siebie, swoje możliwości oraz nabrać wiary we własne siły.
  • Edukacja opiera się głównie na zabawie, samorealizacji i dowartościowywaniu Dziecka przez stały kontakt ze sztuką i otaczającym go pięknem

WIZJA PRZEDSZKOLA

Nasi wychowankowie wyposażeni będą w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Będą otwarci na kontakty z innymi ludźmi, cechować ich będzie śmiała i twórcza postawa.