„Z OLIMPIADY NA OLIMPIADĘ” – VI Edycja Projektu Mini Olimpiada Przedszkolaka

W sercu Rzeszowa w Zespole Szkół Sportowych, w dniach 24-26 października 2023 roku, odbędzie się wydarzenie, które z pewnością zostanie w pamięci młodych uczestników na długo. VI Edycja Projektu Mini Olimpiada Przedszkolaka organizowana przez Fundację FRUMIS, INoKF  oraz Przedszkole nr 16 nie jest tylko sportowym wydarzeniem; to prawdziwa podróż w świat marzeń, ambicji i nieograniczonych możliwości.

Sport to nie tylko rywalizacja; to także przyjaźń, empatia i zrozumienie. Dzieci uczą się tu, jak ważne jest, aby wspierać się nawzajem, jak radzić sobie z porażką i jak cieszyć się z sukcesu kolegów i koleżanek. Chcemy, aby każde dziecko poczuło, że jest wyjątkowe i że ma w sobie coś, co może zmienić świat na lepsze. Dlatego też każdy uczestnik otrzyma medal – nie za miejsce na podium, ale za odwagę, za chęć rywalizacji i za to, że jest sobą. Nie ma lepszego sposobu na zbudowanie silnej, zintegrowanej społeczności, niż wspólne dążenie do celu.

Patronat prezydenta miasta i współpraca z lokalnymi klubami sportowymi sprawiają, że to wydarzenie staje się prawdziwym świętem dla całego Rzeszowa. Hasło „Z olimpiady na Olimpiadę”  to nie tylko slogan, to przypomnienie, że każdy początek, nawet najmniejszy, może prowadzić do wielkich rzeczy. Chcemy, aby dzieci poczuły, że są zdolne do osiągnięcia czegokolwiek, co sobie wymarzą – czy to zostanie astronautą, naukowcem, czy olimpijczykiem.

Nie chodzi tu tylko o zdrowie i kondycję. Chodzi o radość, którą daje bieg, o dreszczyk emocji, kiedy udaje się zdobyć punkt dla drużyny, o poczucie spełnienia i dumy, kiedy uda się przełamać własne ograniczenia. „Mini Olimpiada Przedszkolaka” to więcej niż inwestycja w zdrowie i rozwój młodego pokolenia. To inwestycja w przyszłość, w świat, w którym marzenia stają się rzeczywistością.

VI Edycja Projektu Mini Olimpiada Przedszkolaka to nie tylko sport, to magia, to emocje, to marzenia, które zaczynają się spełniać. To pierwszy krok na drodze do Olimpiady, ale kto wie? Może również na drodze do nieskończonych możliwości, które życie ma do zaoferowania.